Qual è la traduzione polacca di una parola o frase? È corretta la mia traduzione? Per favore indicare più contesto possibile...
5 messaggi • Pagina 1 di 1

21.04.2011 10:30:41

Überdüngung

di majka
Cześć,

nie mogę znaleźć trafnego określenia dla niemieckiego "Überdüngung". Rzecz w tym, że nie samo słowo, ale raczej kontekst,tzn. "Überdüngung des Sees" stanowi dla mnie problem.

Za wszystkie sugestie będę Wam bardzo wdzięczna!

21.04.2011 11:14:00

Re: Überdüngung

di mors5
...na prawdę nie wpadłbym nigdy na pomysł, że można "przenawozić" zbiornik wodny.... Ale jeśli to rzeczywiście możliwe, ciekaw jestem wyjaśnienia tego sformułowania

21.04.2011 13:54:06

di arkadiusz
Znalazlem mala adnotacje na temat przenawozenia systemow wodnych.
Pod haslem "überdüngen" Deutsches Universalwörterbuch Duden(2003) podaje nastepujacy przyklad: ökol. "Tenside überdüngen die Gewässer" (s.1622)". W przypadku "tenside" chodzi o rodzaj substancji znajdujacych sie w wielu srodkach pioracych i czystosci.

Mam nadzieje, ze to wyjasnienie choc w niewielkim stopniu ulatwi Ci dalsze tlumaczenie,

pozdrawiam

21.04.2011 14:07:53

di orio25
Do w/w problemu polecam artykul o Jeziorze Bodenskim na http://www.zvbwv.de/de/gewaesserschutz.html

21.04.2011 14:13:06

di majka
Dziekuje za Wasze od- i podpowiedzi!
Majka

5 messaggi • Pagina 1 di 1

Pagina in Deutsch | Ελληνικά | English | Español | Français | Italiano | Polski | Português | Русский | Slovenščina | Türkçe | 中文